پرفیری سنگی منعطف و ایده آل

انسانها در طول زندگی خود همواره به دنبال ایده های جدید و ناب هستند. این ایده ها با توجه به ماهیت و زمینه کاری فرق می کند اما اکثر این ایده ها برای عملی شدن نیاز به یک بستر مناسب و لوازم و تجهیزات مناسب و بسیاری مولفه های دیگر است. یکی از زمینه هایی که فاصله میان ایده و عمل در بسیاری از مواقع بسیار زیاد است، عرصه ی معماریست.انواع محدودیت ها به نوعی تاثیر بسزایی در روند طراحی پروزه ها را داراست اما یکی از بزرگترین این محدودیت ها نوع مصالح انتخابی در پروژه هاست.

پرفیری سنگ ایده آل برای کسانی است که به دنبال ایده های جدید و ابتکاری هستند. به عبارتی این سنگ، همه کاره است و کاملا منعطف و سازگار با سایر مواد است. چوب، شیشه، فولاد و دیگر سنگ های طبیعی همه با هم با سنگ پرفیری مخلوط می شوند و ترکیبی خارق العاده و چشم نواز پدید می آورند. این ترکیب ها برای معماری ارگانیک و خلق بناها و المان هایی که توانایی ادغام با محیط اطراف را دارند، بسیار مناسب هستند. با سنگ پرفیری می توان چشم اندازهایی کاملا طبیعی آفرید زیرا این سنگ هدیه از  دل طبیعت به انسانهاست. با استفاده از این سنگ می توان بدون هیچ دغدغه ای طبیعت را به قلب منازل آورد. همانطور که در فلسفه معماری ارگانیک به این امر بسیار توجه شده است. در معماری ارگانیک طبیعت و ساختمان و مبلمان به حدی با هم ترکیب و مخلوط می شوند و به درجه ای از هماهنگی و وحدت می رسند که تفکیک آنها از هم بسیار دشوار است. این سبک از معماری به مصالح بوم آورد و طبیعی اهمیت ویژه ای می دهد. به طور کل انتخاب مصالح و متریال مناسب یکی از مولفه های مهم هر نوع سبک معماری است. حال آنکه این مولفه و شاخصه در معماری ارگانیک اهمیت چند برابر پیدا می کند.  

سنگ پرفیری رنگ و بافت خاص و منحصر به فردی را داراست. از این رو با این سنگ می توان فرمها و فضاهایی ناب خلق کرد. فرمهایی که به ضرس قاطع با هیچ ماده و متریال دیگری قابل شکل گیری نیست.

سنگ پرفیری ایده آل برای مرمت فضاهای شهری، ابنیه تاریخی و بافتهای فرسوده است. این سنگ راه حل های کاربردی برای بازسازی این بافتها ارائه می دهد. با دوام و زیباست. کاملا سازگار با بافتهای تاریخی است و هویت بنا را حفظ می نماید. با زیبایی خود، روح و جان تازه ای به اثر می دمد و با مقاوت خود عمر مفید بنا یا بافت مورد نظر را افزایش می دهد.